Haber

Türkiye ile Brunei Darüsselam arasında 5 anlaşma

ANKARA (İGFA) –İletişim Başkanlığı’nın aktardığı habere göre, Türkiye’nin ortasında Brunei Sultanlığı ile 5 anlaşma imzalandığı açıklandı.

Buna göre; Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal ile Brunei Sultanlığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Kültür İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Yang Mulia Pengiran Hacı Muhammed Hasnan bin Pengiran Hacı Ali Hassan, “Milli Arşivler Arasında İşbirliği Protokolü”nü imzaladı.

Yüksek Öğrenim Heyet Başkanı Erol Özvar ve Brunei Sultanlığı Eğitim Bakanı Datin Seri Setia Dr Hajah Romaizah binti Haji Md Salleh, “Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğretim Kurulu ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Yüksek Öğretim Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. Brunei Sultanlığı”.

“Türkiye Cumhuriyeti Savunma Sanayii Cumhurbaşkanlığı ile Brunei Sultanlığı Devleti Savunma Bakanlığı Arasında Savunma Sanayii Alanında İşbirliği Niyet Beyanı” Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir ile Brunei Sultanlığı İkinci Dışişleri Bakanı İmzaladı İşler Dato Seri Setia Haji Erywan bin Pehin Datu Pekerma Jaya Haji Mohd Yusof.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Gençlik, Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Brunei Sultanı Majesteleri Yang Di-Pertuan Hükümeti Arasında Kültür Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı” Brunei Sultanlığı ve Spor Yang Berhormat Dato Seri Setia Awang Haji Nazmi bin Haji Mohamad imzaladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Brunei Sultanlığı İkinci Dışişleri Bakanı Dato Seri Setia Haji Erywan bin Pehin Datu Pekerma Jaya Haji Mohd Yusof, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ile Brunei Dışişleri Bakanlığı Arasında “Mutabakat Zaptı”nı imzaladı. İkili İstişareler Üzerine Darüsselam”.

habertortum.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu