Yaşam

Danlı Ödülünü Murat Avcı’dan Aldı

Intercountry Achievement Ancestry Awards 2022, dün İstanbul’da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerine sahiplerini buldu. Türk Sinemasının efsane ismi Sevgi Can Danlı ödülünü gazeteci yazar Murat Avcı’nın elinden aldı.

 

RM’C PMU MASTER tarafından düzenlenen geceye iş, sanat ve medya dünyasından birçok isim katıldı. Sunucusu Deniz Akkaya ve DJ Uğurcan Bozcaağaç’ın sunduğu Uluslararası Başarı Öyküsü Ödülleri 2022’de, eski Türk oyuncu ve Yeşilçam oyuncusu Sevgi Can Danlı, ‘Yaşasın’ Ödülü’ne layık görüldü. Alzheimer hastalığıyla mücadele ettiğini belirten Danlı, “1968’de Türkiye’nin favorisi seçildim.

 

Sonra sinemaya gittim, Yılmaz Güney’le çok film çektim. O filmler ödül aldı. Zorluklarla çalıştık, kar kış demedik, çok emek verdik.

 

Alzheimer hastalığı annemden bana geçti. Birçok kurumla görüştüm, sonra Darülaceze’yi buldum. Orada kalıyorum ve bundan çok memnunum. Bu güzel geceyi yaşatan tüm dostlarıma, kurumunuza, sevgili kardeşlerime, gazeteci arkadaşlarımıza ve Darülaceze’ye teşekkür ediyorum.”

 

Danlı, ödülünü hayatını kitaplaştıracak sinema yazarı Murat Avcı’nın elinden aldı. Gecede En Başarılı Sinema Araştırmacısı ödülüne layık görülen Murat Avcı, ödülünü usta gazeteci Habib Babar’ın elinden aldı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu